Volvo S60 Polestar z nieaktualnym rekordem na Nurburgringu

Volvo S60 Polestar rekordzistą, którym już nie jest…

Tytuł brzmi może trochę zawile, niemniej jednak w pełni oddaje sens wydarzenia jakie zaistniało mniej więcej rok temu na torze Nürburgring. Volvo nie pochwaliło się tytułem najszybszego samochodu czterodrzwiowego Północnej Pętli, które osiągnęło w tamtym roku modelem S60 Polestar, aż do teraz. Dziwne, że w świecie marketingowego wyścigu szwedzki koncern nie wykorzystał tej informacji, ale to dowodzi dwóm rzeczom: proces skutecznej promocji Volvo opanowało w stopniu szalenie zaawansowanym i „męska” marka, oprócz samochodów luksusowych, potrafi też konstruować pojazdy szybkie, efektywne i porywające. Przypomnę jedynie, że aktualnym rekordzistą wśród pojazdów czterodrzwiowych jest 510-konna Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Patryk Rudnicki

2 komentarze

  • Start Engine.pl 30 maja 2017 at 09:30

    To jedna strona medalu. Druga to troska o to, by po wykupieniu Lotusa samochody te nadal były tak bezkompromisowe i wspaniałe. 🙂

    Reply
  • Łukasz 30 maja 2017 at 07:36

    Ciekawe jak szybkie będą Polestary gdy przy ich projektowaniu będzie brał udział sztab inżynierów Lotusa. Obie marki mają tego samego inwestora i Volvo już zapowiedziało ścisłą współpracę przy projektowaniu zawieszeń – i to wszystkich nowych generacji Volvo, nie tylko tych od Polestar.

    Reply

Leave a Comment

*