Start Engine cafe - #7

Start Engine cafe – #7

Dzisiaj trochę nietypowo, bo zazwyczaj informacje ze świata motoryzacji udostępniam na swoim Facebooku, ale dziecko pana Marka Zuckerberga ma jakąś awarię. Proponuję więc zaparzyć aromatycznej kawy i zapraszam do piątkowych newsów…

Informacja chyba najważniejsza: odświeżoną i niedawno zaprezentowaną KIĘ Sportage kupimy za minimum 79 990 złotych. Otrzymamy za to poziom wyposażenia S i benzynową jednostkę 1.6 GDI o mocy 132 koni mechanicznych połączoną z 6-biegowym, ręcznym mechanizmem zmiany przełożeń. Dla bardziej wymagających KIA przygotowała odmianę M (od 85 490 złotych), L (dostępną od 94 490 złotych) oraz GT LINE (za minimum 118 490 złotych), a także inne silniki. Zwolennicy „benzyniaków” mogą się bowiem zdecydować na 1.6-litrowe T-GDI produkujące 177 koni mechanicznych i w określonych konfiguracjach dostępne z „automatem” 7DCT oraz napędem na cztery koła, zaś fani rozwiązań wysokoprężnych mogą wybrać nową jednostkę 1.6 CRDi z rodziny U3 o mocy 115 lub 136 koni mechanicznych, bądź topowego, 2-litrowego diesla CRDi o mocy 185 koreańskich rumaków i będącego tzw. „miękką hybrydą”. Będzie kontynuacja hitu?

Porsche natomiast jest bardzo tajemnicze, a chodzi o zapowiedź „Złotego Projektu”. Czym będzie? Teaser wskazuje na klasyczne linie i odwołanie do przeszłości, ale ma to może coś wspólnego z nowym 911? Powinniśmy się dowiedzieć nieco więcej już niebawem.

A co powiecie na Hyundai’a Konę ubranego w outfit Marvela? Koreańczycy przygotowali wersję Iron Man Special Edition swojej nowości:

 

 

 

Patryk Rudnicki

No Comments

Leave a Comment

*