Ford Driving Skills for Life 2018

Ford Driving Skills for Life 2018

Jak donoszą media, kolejny młody kierowca dał pokaz brawury i braku elementarnej wiedzy o prowadzeniu samochodu. Ma prawo jazdy, zdał pomyślnie egzamin, za drugim podejściem, i naoglądał się krótkich filmików prezentujących szybką, a czasami nawet i wyczynową jazdę czterema kołami. Co z tego, skoro wczoraj zabił 43-letniego mężczyznę z małym synkiem, bo nie dostosował prędkości do warunków na drodze…

To czarny i nieprzyjemny scenariusz, którego wolelibyśmy uniknąć, ale statystyki są nieubłagane: sprawcami większości zdarzeń drogowych są kierowcy w przedziale wiekowym 18-24, również tych ze skutkiem śmiertelnym. Brawura? Bezgraniczna wiara we własne umiejętności? A może brak doświadczenia i obycia z maszyną, którą prowadzimy? Ford wychodzi naprzeciw i po raz trzeci zorganizuje w naszym kraju bezpłatne szkolenia Ford Driving Skills for Life przeznaczone dla młodych i często posiadających jedynie dokument uprawniający do jeżdżenia samochodem kierowców. Czego będzie się można nauczyć? Od umiejętności przewidywania i dostosowywania prędkości, po umiejętność odpowiedniego zachowania się w sytuacji ekstremalnej, ale najlepszą laurką zainicjowanego przez Forda eventu niech będzie poniższy filmik czyli krótka relacja z edycji 2017. Pierwsze szkolenie już 9 i 10 czerwca na Expo Silesia w Sosnowcu, następne od 15 do 17 czerwca w Krakowie na stadionie Wisły Kraków.

 

Jeśli uważasz, że cykl takich zajęć jest jedynie stratą czasu, bo można w zamian „popróbować się” z kolegą na prostej, to jesteś prawdopodobnie w gronie potrzebujących dodatkowych umiejętności (czy w nomenklaturze Forda – skillów).

 

Patryk Rudnicki

No Comments

Leave a Comment

*