Renault Express Van Pack Clim izoterma

Renault Express Van Pack Clim 1.5 dCi 95 KM izoterma – test

Frosta byłaby zadowolona

To nie imię – jeśli kiedykolwiek przeżywaliście trudniejszy moment i napływ totalnego lenistwa, to powinniście doskonale wiedzieć, że chodzi o mrożonki. Dlaczego wspominam o zahibernowanych pierogach w teście samochodu? Powód nazywa się Renault Express Van, którym, po kilku odpowiednich modyfikacjach, będziemy mogli przewozić towary newralgiczne lub zwyczajnie bardziej podatne na zmianę temperatury. Otóż jeździłem przez tydzień lodówką na kołach.

Profesjonalnie nazywa się taki pojazd izotermą, a Renault dostarczyło mi Express Vana ze specjalistyczną zabudową od firmy Carpol. Biorąc pod uwagę, że ów przedsiębiorstwo działa już na rynku 25 lat, można by śmiało powiedzieć, że to firma z tradycjami. W przypadku Expressa otrzymałem stosowny agregat na dachu, który nie pomagał bynajmniej w lepszej aerodynamice pojazdu (średnie zużycie paliwa to 8 litrów – bez wielkiej rewolucji), grube ściany przestrzeni użytkowej ze specjalnymi otworami do kontroli ładunku, podłogę z tworzywa ABS, z antypoślizgową powierzchnią, czy stosowny agregat w środku. Przestrzeń za kabiną pasażerów generalnie mocno przypominała miejsce odosobnienia lub izolatkę, w której można by zwariować, ale takich warunków potrzebują Wasze owoce, ryby, leki, warzywa tudzież mięso. Kierowca otrzymuje stosowny panel, którym zawiaduje temperaturą (rozpiętość od 0 do 24 stopni Celsjusza) i właśnie dlatego może się podejmować transportu frytek od Frosty. Teoretycznie, moglibyście wsadzić „na pakę” gigantycznego węża tropikalnego, ustawić temperaturę na maksimum i przejechać tak ze sto kilometrów. Nie warto jednak próbować.

Ciekawy pomysł na biznes, swoją drogą – oczywiście zakładając pełną niezależność. Kupujecie takiego Express Vana i oprócz tego, że dostajecie uporządkowaną, przemyślaną, a nawet dobrze wyposażoną furgonetkę, to możecie świadczyć relatywnie sprawne usługi przewozu towarów bardzo delikatnych, które z natury rzeczy są transportami lepiej płatnymi. Wspominałem już o tym, ale powtórzę: bardzo pociąga mnie świadomość, że kupując Express Vana, kupujemy samochód kompetentny i rozsądny, dobry w tym, do czego został stworzony i dokładnie takie odczucia towarzyszyły mi przy recenzowanej izotermie. Podsumowuję…

Recenzja wideo Express Vana w postaci izotermy
Renault Express Van Pack Clim izoterma
Renault Express Van Pack Clim izoterma

Patryk Rudnicki

No Comments

Leave a Comment

*