Poznań Motor Show 2018 - relacja i podsumowanie

Poznań Motor Show 2019 – zapowiedź

Targi motoryzacyjne to najlepsza okazja, by na własne oczy ujrzeć motoryzacyjne premiery oraz prototypy z całego świata w jednym miejscu. Od 28 do 31 marca tego typu wydarzenie odbędzie się w Poznaniu. Poznań Motor Show to „podwydarzenie” Międzynarodowych Targów Poznańskich, które od  1992 roku z każdą edycją przyciąga coraz więcej wystawców oraz odwiedzających, których łączy ta sama pasja. Wszyscy będą mogli podziwiać ekspozycje samochodów, motocykli, ciężarówek, przyczep kempingowych i kamperów, dlatego też, aby wszystko było na swoim miejscu, obszar eventu zostanie podzielony na 4 salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy oraz ciężarowy.

Poznań Motor Show 2018 - relacja i podsumowanie
Volkswagen I.D. BUZZ Concept

Kilka liczb odnoszących się do 27. edycji Poznań Motor Show:

  • 151 437 miłośników motoryzacji
  • 170 wystawców
  • 60 motoryzacyjnych premier
  • 15 pawilonów przepełnionych motoryzacyjnymi wrażeniami

Motywem przewodnim targów motoryzacyjnych w Poznaniu będzie motoryzacja jutra. Na ekspozycjach zobaczymy wiele zadziwiających, miejmy nadzieję, prototypów. Bardzo ważnym elementem wspomnianych targów jest także kongres Move – Mobility & Vehicles, poruszający temat motoryzacji przyszłości, a zarazem elektromobilności. Podczas ubiegłorocznej edycji zgromadziło się około 300 osób: przedstawiciele administracji państwowej, samorządowej, a także zarządy i dyrekcje motoryzacyjnych central importerskich, izb i stowarzyszeń branżowych. Oprócz elektromobilności nie można również zapomnieć o innych alternatywnych sposobach zasilania samochodów, dlatego też Grupa Międzynarodowych Targów Poznańskich wraz z Koalicją Na Rzecz Autogazu, organizują targi paliw alternatywnych (Alternative Fuels Technology). Odbędą się one w tym samym czasie co Poznań Motor Show i będą się skupiać w głównej mierze na paliwach gazowych, czyli LPG, CNG, LNG oraz na wodorze.

Na odwiedzających będzie czekać mnóstwo różnorodnych atrakcji. Podczas targów odbędą się międzynarodowe zawody freestyle’u motocyklowego – Stunt Wars Poland. Wbrew pozorom motoryzacja nie jest pasją tylko dla mężczyzn. Speed Ladies po raz piąty na tym wydarzeniu zorganizuje strefę przeznaczoną dla kobiet. Niewątpliwie największą atrakcją w tym miejscu będzie pokaz mody, w którym modelki zostaną zastąpione przez motocyklistki. Na wybiegu zobaczymy znane fanom dwóch kółek postacie: Klaudię „Dzikuskę” Lipińską – szefową Speed Ladies, oraz zawodniczkę startującą w zawodach Enduro – Dominikę Orlik. W pokazie będzie mogła wziąć udział każda przedstawicielka płci pięknej po udziale w castingu. Na targach pojawi się również Kuba Brzeziński – rajdowy wicemistrz Polski, szykujący się do startu w rajdzie Świdnickim-Krauze.

Na koniec plan przewidywanych dla zwiedzających Poznań Motor Show 2019 atrakcji w pigułce:

  • Poznań Motorbike Show
  • Arena videoblogerów motoryzacyjnych
  • IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy
  • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników
  • Tory przeznaczone dla aut terenowych (na zewnątrz)

Start Engine.pl również będzie obecne na wielkopolskim wydarzeniu motoryzacyjnym.

Miłosz Woźniak

No Comments

Leave a Comment

*