Škoda Fabia Style 1.0 TSI 110 KM 6MT

Co myślisz o najnowszej Fabii?

Jestem pełnym bezpretensjonalnego optymizmu marzycielem, każdy samochód usiłuję opisywać przez optymistyczny pryzmat jego zalet (czasami się jednak nie da 😉), a ewentualne wpadki przedstawiać, jako niewielką muchę w pełnej szklance odświeżającego napoju. Nie jestem bezsprzecznie jednostronny, choć lubię pełne sarkazmu i dosadności opinie. Daję szansę i lubię spoglądać na jedną kwestię z różnych kątów, niemniej to nie jest pamiętnik, więc dosyć tych wywodów. O najnowszej Fabii wypowiadałem się już wielokrotnie (zachęcam spojrzeć TU, TU i TU), dlatego stwierdziłem, że powinna gremialnie przemówić opinia publiczna, czyli Wy – potencjalni klienci będący zainteresowani (lub też i nie) kupnem takiego samochodu. Wydałem czerwoną Fabię Style pod opinię zupełnie przypadkowo zorganizowanych osób i oto, co z tego wyszło…

Robert, kierowca Renault Mégane Grandtour (2013)

„Samochód, pod względem dostępnego miejsca w środku, raczej dla dwu-, maksymalnie trzyosobowej rodziny. Podoba mi się sportowo stylizowana kierownica. Zegary są ładne i czytelne, nawet dla starszej osoby, która jest zmuszona nosić okulary, z nienachalną kolorystyką. Fotel jest wygodny, a deska rozdzielcza przyjemna dla oka. Świetny patent z umieszczoną w drzwiach parasolką!”

Krzysztof, kierowca Audi A4 Sedan piątej generacji

„Porównując poziom wykonania i spasowania wnętrza, to jest to chyba porównywalna półka. Tutaj jest nieco gorzej w dolnych partiach, gdzie występuje plastik słabszej jakości, ale ogólnie rzecz biorąc jest satysfakcjonująco i całkiem nieźle. Wygodny fotel. Zaskakująco dużo miejsca w środku, czego zupełnie nie zdradza sylwetka samochodu. Ogólnie dobra propozycja do miasta, przede wszystkim pod względem swojej wielkości.”

Miłosz, kierowca Seata Ibizy czwartej generacji

„Porównując do mojej Ibizy jest tutaj zdecydowanie więcej miejsca w środku, zaskakująco też sporo z tyłu. Względem poprzedniej Fabii, z którą miałem styczność, aktualna generacja sprawia zdecydowanie nowocześniejsze wrażenie, bardziej efektowne i wykonano ją z lepszych jakościowo materiałów. Z racji, że na co dzień mam też regularnie styczność z pojazdami Toyoty, muszę powiedzieć, że względem porównywalnego Yarisa to Fabia robi pod względem jakości oraz spasowania bardziej pozytywne wrażenie.”

10 ciekawostek o najnowszej Fabii

Iwona, kierowca Volkswagena Lupo

„Mogłabym takie mieć. 😊 Idealne auto dla mnie pod względem wielkości, takie do załatwiania spraw na mieście i dojeżdżania codziennie do pracy. Co prawda na pierwszy rzut oka ten ekran na środku i zegary wymagałyby ode mnie mozolnej nauki oraz nauczenia się, ale myślę, że spokojnie można by się było do tego przyzwyczaić. Mój syn jest pod tym względem zdecydowanie nowocześniejszy, więc pokazałby mi pewnie co do czego. Kwestia przyzwyczajenia. Jestem trochę gadżeciarą, więc bardzo podoba mi się umieszczona pod klapką wlewu paliwa skrobaczka do szyb czy umieszczona w drzwiach parasolka. Większego samochodu na pewno bym nie potrzebowała.”

Adam, kierowca Škody Octavii pierwszej generacji

„Dla mnie za mały samochód. Potrzebuję na tyle obszerny bagażnik, by móc wozić sprzęt grający i pod tym względem chociażby Fabia nie jest dla mnie interesująca. Poza tym, biorąc pod uwagę wygląd, sylwetkę i kolor, to raczej samochód dla kobiety, ale wygląda całkiem nowocześnie.”

Patryk Rudnicki

No Comments

Leave a Comment

*